Дізнайтеся, як ці поради щодо догляду за стопами та нігтями можуть допомогти Вам мати доглянуті ноги.

    Знайомтеся зі своїми стопами

Здорові нігті на пальцях ніг повинні мати світло-відтінок шкіри з напівмісячним кільцем у основи нігтя. Тонкий шар шкіри, який виросте з основи, це кутікула. Ця важлива особливість захищає від проникнення бактерій під нігтьову пластину, тому ніколи не вирізайте кутікулу. Здорові нігті мають гладку поверхню, тому звертайте увагу на рядки, борозни або плями під нігтями, що може сигналізувати про дефіцит вітамінів.

   Чистка та відлущування

Після ванни або душу – це найкращий час для відлущування грубих, огрубілих ділянок на стопах. Тоді шкіра буде найм’якшою. Альтернативно, Ви можете замочити ноги в мильному розчині та теплій воді протягом 15 хвилин. Використовуйте пемзу для видалення загрубілої шкіри на п’ятках та подушечках стоп. Звертайте увагу на пальці під час літніх місяців, коли від використання босоніж або сандалів можуть утворюватися загрубілі місця.

   Стрижка нігтів

Добре висушіть стопи. Використовуйте нігтьові ножиці для обрізання нігтів прямо по верху кожного нігтя. Нігтьові щипці дуже зручні для обрізання нігтів на пальцях ніг. Цей простий інструмент дозволяє легко дотримуватися природної форми нігтя. Уникайте обрізання боків або закруглення куточків, оскільки це може призвести до врослого нігтя, коли нігть знову зростає в шкіру. Якщо Ваші нігті на пальцях ніг товсті, робіть серію невеликих розрізів. Вони мають бути достатньо довгими, щоб захищати Ваш палець, але достатньо короткими, щоб Ви не відчували їх у взутті.

Використовуйте пилку для нігтів або щітку для згладжування гострих куточків. Обережно не обрізайте нігті занадто коротко, оскільки це може відкрити м’якшу шкіру під нігтьовою пластиною та призвести до росту бактерій.

Якщо Ви збираєтеся фарбувати нігті, оберіть кінець палички для кутікули з ватним тампоном для відштовхування кутікули назад. Виріжте будь-які обірвані кутікули.

   Дезодорування

Якщо у Вас потовисті або неприємно пахнучі ноги, використовуйте медикаментозний порошок для ніг щоденно, щоб контролювати запахи та піт. Завжди добре висушуйте ноги перед нанесенням порошку. Для максимального контролю посипте трохи порошку в Ваші взуття перед носінням.

Ви також можете додавати ефірну олію чайного дерева до зволожувального крему та масажувати ноги – це справжня насолода! Дозвольте зволожувачу повністю вбратися перед надяганням шкарпеток, оскільки вологість між пальцями може призвести до грибкових захворювань. Для постійно потовистих ніг регулярно змінюйте шкарпетки або, якщо погода дозволяє, вдягайте взуття, яке дозволяє ногам дихати.

   Носіть правильне взуття

Переконайтеся, що Ваше взуття правильно пасує, оскільки погано підібране взуття може спричинити постійні мозолі або ще гірше. Погано підібране взуття може спричинити травму нігтьової пластини. Пам’ятайте, що ноги можуть змінюватися з віком та після вагітності. Взуття, яке може пасувати кілька років тому, раптово може дратувати Ваші ноги. Не вимушуйте ситуацію.

Правильний догляд за стопами та нігтями – це крок у правильному напрямку до здоров’я Ваших ніг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *