Нігті відображають зовнішній стан здоров’я: слабкі, ламкі нігті часто свідчать про недостатність певних поживних речовин. Ігнорування цього може призвести до болісних врослих нігтів або грибкової інфекції. Дотримуйтесь цих порад, щоб забезпечити здоров’я своїм нігтям.

11 порад для міцних нігтів

    1. Зволоження

Щоб забезпечити достатнє зволоження нігтів, втирайте невелику кількість вазеліну в кутикулу та шкіру навколо нігтів щовечора перед сном або кожного разу, коли Ваші нігті відчувають сухість. Якщо Ви не прихильник вазеліну, можете використовувати рицинову олію. Вона густа та містить вітамін Е, що корисно для кутикули. Або використовуйте оливкову олію – вона також добре зволожує нігті.

    2. Носіння гумових рукавичок

Носіть гумові рукавички завжди, коли Ви займаєтеся побутовими справами або миєте посуд. Більшість домашніх робіт, від чищення ванної кімнати до миття посуду, а також садіння, шкодять Вашим нігтям. Щоб захистити пальці від бруду та грубих чистильних засобів, захищайте їх гумовими рукавичками під час прибирання. Для додаткової м’якості рук використовуйте крем для рук перед тим, як надягати рукавички.

    3. Обрізайте прямо

Обрізайте пальцеві нігті прямо, щоб уникнути врослих нігтьових пластин. Це особливо важливо у випадку, якщо у Вас діагностовано діабет.

    4. Добре висушуйте

Добре висушіть руки протягом принаймні двох хвилин після миття посуду. Також обов’язково добре висушіть пальцеві ноги після плавання або прийому душу. Залишаючи їх вологими, Ви підвищуєте ризик грибкової інфекції.

    5. Дбайте про сухість у взутті

Провітрюйте робоче взуття та спортивні кросівки. Ще краще, майте дві пари кожного типу взуття та перемикайтеся між ними, щоб ніколи не надягати вологі та потовисті черевики, що може призвести до грибкових інфекцій.

    6. Бавовняні шкарпетки

Носіть шкарпетки на 100% з бавовни. Вони найкраще вбирають вологу, тим самим запобігаючи грибковим інфекціям.

    7. Приймайте вітаміни

Щоб зробити Ваші нігті такими ж міцними та стійкими, як копита коня, приймайте 300 мікрограм біотину, вітаміну групи В, один-два рази на день. Давно ветеринари виявили, що біотин підсилює копита коней, які складаються з кератину, тієї ж самої речовини, що й людські нігті. Швейцарські дослідники виявили, що люди, які приймали біотин щодня протягом трохи більше п’яти місяців, мали більш тверді, міцні нігті. У дослідженні 63% людей, які приймали біотин, мали міцніші нігті.

    8. Правильно відшліфовуйте

Відшліфовуйте свої нігті правильно. Щоб зберегти міцність нігтів, уникайте шліфування рухом вперед-назад – робіть це тільки в одному напрямку. Ніколи не відшліфовуйте нігті одразу після душу чи ванни – вологі нігті ламаються легше.

   9. Масажуйте нігті

Масажуйте свої нігті, щоб зберегти їх міцними та блискучими. Шліфування нігтів підвищує кровопостачання до нігтя, що стимулює ріст матриці нігтя.

   10. Використовуйте лак

Лакуйте свої нігті, навіть якщо це лише прозорий лак. Він захищає їх. Якщо Ви вибираєте колір, використовуйте базове покриття, два тонкі шари кольору та верхнє покриття. Колір повинен триматися принаймні сім днів, але його слід видалити після десяти днів.

   11. Уникайте видалення лаку ацетоном чи формальдегідом

Уникайте засобів для видалення лаку, які містять ацетон або формальдегід. Вони дуже висушують нігті. Замість цього використовуйте засоби на основі ацетатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *