Оберіть правильний біговий кросівок, щоб уникнути травм

0

Травми можуть турбувати як досвідчених бігунів, так і новачків, але правильний вибір бігового кросівка може допомогти. Кожна людина біжить по-своєму, і не всі бігові кросівки створені однаково, тому дослідіть, як Ви біжите, щоб вибрати найкращу пару.

         Типи бігунів

Бігуни поділяються на три основні категорії, коли мова йде про розподіл ваги від п’ятки ноги до пальців:

перенадмірна пронація, супінація і нейтральна пронація.

  • Перенадмірна пронація вказує на те, що бігуни, чиї ноги кочують всередину, зазвичай через слабку підтримку високого складу.
  • Супінація вказує на те, що ноги бігунів кочують назовні, і нейтральна пронація означає, що вага рівномірно розподілена ззаду вперед.

Якщо Ви не зовсім впевнені, до якої категорії Ви входите, є кілька домашніх порад для визначення Вашого стилю бігу.

  • Огляньте свої поточні бігові кросівки, щоб побачити, як стерся протектор протягом кількох місяців.
  • Зношена пара бігових кросівок виявить, чи Ви звикли бігати на внутрішній, зовнішній чи центральній частині стопи.
  • Іншим способом є попросити друга чи члена сім’ї подивитися, як Ви ходите босоніж по прямій лінії, щоб побачити, як Ви розподіляєте вагу.
  • Якщо жоден з цих методів не дає Вам однозначної відповіді, завжди можна знайти експерта з бігового взуття в будь-якому магазині спортивного чи взуттєвого призначення.
  • Ці навчені фахівці повинні спостерігати за тим, як Ви ходите, оглядати Ваші поточні бігові кросівки і допомагати визначити Ваш стиль бігу.
  • Нейтральна пронація – бігуни з нейтральною пронацією не потребують бігового кросівка з багатьма додатковими функціями. Біговий кросівок зі стандартним амортизатором і підтримкою в досить легкому взутті зробить справу, оскільки ці бігуни не перерозподіляють вагу в одну область стопи. Їм просто потрібний комфортабельний кросівок, який забезпечує середню кількість оббивки для захисту суглобів від твердих поверхонь.
  • Якщо бігуни перенадмірно пронують, їм слід знайти кросівок, який надає більше підтримки та амортизації, щоб стабілізувати їхні ноги і запобігти їхньому перекочуванню надто далеко всередину.
  • Якщо бігуни супінують, їм слід знайти легкий кросівок, який також пропонує стабільність, щоб уникнути того, щоб їхні ноги перекочувалися занадто далеко назовні і не призводили до травм.

Дотримуясь ціх порад Ви неодмінно оберете справжню пару кросівок, яка підходить тільки Вам!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *