Поки ми всі любимо шукати модні тренди кожного сезону, наші звички споживання одягу призводять до серйозних екологічних наслідків. Половина одягу, купленого у мережах швидкої моди, викидається менше ніж через 12 місяців, що призводить до  мільярдів  текстильних відходів, які потрапляють на смітники щороку.

Модна індустрія відповідає за 20 відсотків світових стічних вод, 10 відсотків викидів вуглецю (більше, ніж у міжнародних авіаперельотах і морському судноплавстві разом взяті), а мільйони пластикових мікроволокон потрапляють у світові океани кожен раз, коли ми праємо нашу одяг.Подумайте про те, як внести дрібні зміни у звички, які матимуть великий вплив.

Ось п’ять способів створити стійкий гардероб шляхом ремонту та перетворення старого одягу та покупки більш екологічно свідомим способом.

 Організуйтеся

Витягніть увесь одяг з вашого шафи та добре розгляньте, що у вас є – можливо, ви знайдете давно забуті речі. Переорганізуйте свій гардероб та відобразіть ваш одяг привабливим чином, що буде надихати вас вибирати образ кожного ранку.

 Відремонтуйте та пристосуйте ваш одяг

Перегляньте ваш гардероб і подивіться, чи можна які-небудь з вашого існуючого одягу відновити з допомогою невеликих ремонтів або змін. Ймовірно, у вас залишилися розірвані джинси або відстартерована сукня з застарілим подолом. Використовуйте звичайну швейну голку, щоб відремонтувати пошкоджені речі і включіть в поїздку до портного, щоб пристосувати невдало сидячий одяг.

Купуйте вінтажне

Якщо ви віддані створенню стійкого гардеробу, покупка передплатного одягу в магазинах вторинного використання може надати вам новий модний акцент у екологічно чистому способі. Вирушайте на полювання за скарбами серед полиць вашого місцевого вінтажного бутіку і насолоджуйтеся відчуттям відкриття неймовірних стилів минулих десятиліть.

 Перетворюйте ваш старий одяг

Продовження терміну служби вашого одягу може допомогти зменшити ваш екологічний вплив. Фактично, якщо ми носимо одяг на ще дев’ять місяців (замість покупки нових речей), ми зменшуємо наш колективний вуглецевий, відходовий та водний слід на приблизно 20-30 відсотків. Легко створити нові образи з одягу, який вже є у вашій шафі:

   Міксуйте та відповідайте

Пошаруйте предмети одягу несподіваним чином, щоб оновити свій стиль. Додайте шовкову блузку або сорочку під светр для стильного образу або поекспериментуйте з надяганням кількох курток для образу, який одночасно модний і теплий.

Продовжуйте використання сезонних речей.  Не відкладайте свої літні речі після Дня праці. Носіть светри-відгорожі під вашими улюбленими максі-сукнями і поєднуйте спідниці з ретро-шкарпетками відповідно.

Аксесуари.   Оживіть ваш гардероб цікавими аксесуарами. Спробуйте пристебнути простий сукню на талію, щоб дати йому нову силует, додайте кольоровий косинець до звичайної футболки або доповніть свій образ прикрашеним ободком.

Зав’яжіть та скотіть.   Змініть форму великої сорочки, зав’язавши на ній вузол або застебнувши передню частину в пояс штанів (так званий беззусередній французький застіб).

Одягайте свій домашній одяг.  Спортивний одяг не лише для вдома. Піднять рівень затишних штанів, додавши кроєний піджак або спробуйте поєднати улюблену толстовку зі шкіряними штанами для міського шика.

Вторинне використання та переробка

Замість викидання непотрібного одягу, занесіть ваші речі до місцевого пункту прийому в одяг або проведіть обмін одягом з друзями – як віртуально, так і особисто – і обміняйте старі речі серед своїх друзів. Ви зможете забрати деякі нові предмети без витрат і насолоджуватися перетворенням старого одягу вашими друзями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *