Літо настало, і потіння легко. Чи не так кажуть? Плями від поту не повинні зіпсувати ваш найкращий одяг. Ось чотири секрети для видалення плям від поту з одягу, щоб ви не викидали їх.

Плями потрібно обробляти по-різному, залежно від того, свіжі вони чи вже висохли та вбились у тканину. Проте важливо пам’ятати, що ніколи не слід зливати засіб для чищення безпосередньо на пляму. Замість цього використовуйте чисту тканину або бавовняний м’ячик.

Якщо річ вже була вимита та висушена, можливо, буде вже пізно видалити пляму – навіть для професійного хімчистки! Але ще не все втрачено! Перш ніж вирішувати викинути ваш одяг з плямами від поту, спробуйте ці поради.

Замочіть свіжі плями оцтом або лимонним соком

Тканина, змочена лимонним соком або оцтом, може бути використана для видалення плями. Це також може залишатися на речі для розведення плями і достатньо безпечне, щоб залишити на кілька хвилин або годин.

Після промивання, кидайте річ в пральну машину, вибираючи рекомендований режим прання відповідно до бирки речі. Якщо тканина дуже дрібнокрихка, наприклад, шовк або атлас, розчин оцту або лимонного соку, розведений водою, можна використовувати для обробки плями.

Використання праски для плям від поту та дезодоранту

Дезодорант є основним провинуватим у появі висохлих ділянок забруднень на підпахвинах сорочок та светрів після прання. Він може утворювати осад у волокнах тканини. Тому найкращий спосіб видалити ці види плям – це використання праски.

Покрийте пошкоджену область тканиною або паперовим рушником, а потім пройдіться по плямі з праскою. Щодо плям від поту (без дезодоранту), їх можна витирати лимонним соком, оцтом або навіть розведеним аміаком. Потім промийте та вимийте річ як зазвичай.

Для білої білизни уникайте відбілювача!

Уникайте відбілювача за будь-яку ціну! Він не відбілить підпахви на светрах чи сорочках. Навпаки, через хімічну реакцію з потом, колір плями стане набагато очевиднішим.

Замість відбілювача, змішайте пасту з соди та води. Чотири столові ложки на ¼ склянки води – правильне співвідношення. Після цього:

За допомогою старої зубної щітки або пальця ніжно нанесіть пасту на тканину, щоб проникнути пляму. Залиште на одну годину, промийте, а потім вимийте річ як зазвичай. Якщо пляма все ще присутня, повторіть процес до повного її видалення.

Спробуйте використати водку для дійсно стійких плям

Закінчивши ідеї і готові кинути рушник?  Вода може бути відповіддю.

Спробуйте замочити пляму на ніч у суміші водки та води у співвідношенні 50:50. Наступного дня віддайте річ у пральну машину. Факт, що деякі люди більше потіють, ніж інші, не визначається впливом прання. Нажаль, незважаючи на прання, стійкі плями від поту можуть утворювати обруч, який залишається під пахвами або на вирізі вашого одягу. Щоб погіршити ситуацію, запах поту може залишатися навіть після прання!

З цими порадами ви можете освіжити ваш одяг, щоб виглядати та пахнути майже як новий.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *