Посібник для початківців масажу Шиацу

0

Що таке масаж Шіацу? Це метод впливу на енергійний потік у тілі із історією, яка пов’язана з давніми медичними практиками Сходу.

Для тих, кому це потрібно, масажі подаровують відчуття благополуччя і розслаблення, а також надають ефективну терапію для різноманітних недуг.

Хоча він, як правило, включає в себе вміле впливання на м’язи та сполучні тканини, масаж шіацу прагне впливати на Вашу внутрішню енергію, те, що китайці називають «ці», а японці – «кі».

Шіацу включає ті самі енергетичні меридіани та точки, що й акупунктура, але пацієнтам не потрібно воникувати голками. Замість цього їх енергетичні шляхи вимасажують за допомогою тиском пальців та інших маніпуляцій, розчищаючи блокування енергійного потоку. Назва «Шіацу» у японській мові означає «тиск пальцями».

    Походження

Шіацу виник в Японії, як відгалуження традиційного масажу анма, поєднаного з знанням заходів анатомії, акупресури, спеціалізованих вправ дихання та інших технік.

У 1940 році Токудзіро Намікосі (1905–2000) заснував перший коледж Шіацу і вважається винахідником сучасного шіацу. Однак термін вже використовувався раніше, у 1925 році було запущено Асоціацію терапевтів шіацу, спробуючи відокремити шіацу від масажу анма.

    Як це працює

Шіацу — це голістична система, де терапевт накладає стійкий тиск пальцями чи великими пальцями в ритмічній послідовності вздовж точок акупунктури та меридіанів з метою розблокування енергетичного потоку. Це допомагає заспокоїти перевагу активної симпатичної нервової системи, покращити кровообіг, знімати напругу в м’язах та зменшити стрес.

  • Лікування зазвичай проводиться на низькому столі або на підлозі. Оскільки масажні олії не застосовуються, пацієнт може залишитися в одязі та йому, зазвичай, радять носити щось зручне.
  • Віддають перевагу тонкому, натуральному одягу, щоб пальці терапевта (чи їх долоні, кулаки, лікті, коліна, а іноді навіть ноги) могли робити свою роботу.

    Чим він претендує допомагати

Як вже було сказано, Шіацу розслабляє і сприяє відчуттю благополуччя, подібно іншим видам масажу.

  • Вважається, що він покращує кровообіг, підвищує імунітет та знімає нудоту та блювоту.
  • Також його використовують для лікування діареї, розладів травного тракту, менструальних і клімаксових проблем, хронічних болей, мігрені, артриту, зубного болю, тривожності та депресії та інших захворювань.

     Захід проти Сходу

Хоча існує багато анекдотичних доказів ефективності Шіацу, в західній науці не існує багато твердих доказів на підтримку цього.

Хоча точки акупунктури та меридіани, а також практика підвищення потоку енергії «ці» для покращення здоров’я, мають тисячолітню історію на Сході, сучасний Західний медичний світ залишається до цього  скептичним.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *