Втратити вагу нелегко. Незалежно від того, чи Ви обираєте дієту з високим вмістом білка, дієту з низьким вмістом жиру чи інший підхід, експерти згодні, що єдиний спосіб позбавитися від зайвих кілограмів – це зменшити кількість калорій, які Ви споживаєте, і/або спалювати більше калорій під час фізичних вправ. Просто зрозуміло – але часто набагато складніше зробити. Ось кілька рекомендацій, як зберегти баланс.

        Знаходження балансу між харчуванням і дієтою

“Секрет” втрати ваги полягає в тому, що спалювати більше калорій, ніж Ви споживаєте.

 • Коли організм використовує більше енергії, ніж отримує (пам’ятайте, що їжа – це енергія), він вичерпує свої жирові запаси. Іншими словами, їжте менше, і Ваш організм буде вживати жири для отримання енергії.
 • Звісно, важливо, що Ви їсте. Дієта, що ґрунтується виключно на капустяному супі, не забезпечить необхідною організму харчовою речовиною, і Ви швидко на неї втомитеся.
 • Будь-який план зниження ваги повинен базуватися на продуктах, які Ви можете споживати протягом всього життя і які захистять Вас від раку та інших захворювань.

        Не відмовляйте собі в поживних речовинах

Дієта, багата на м’ясо і бідна на фрукти (наприклад, дієта Аткінса), може призвести до короткострокового схуднення, але не відповідає сучасним знанням у галузі харчування.

 • Занадто велике споживання м’яса пов’язано з різноманітними захворюваннями, тоді як дієта, багата на фрукти, захищає від раку.
 • Фрукти, овочі, продукти з цільного зерна, нежирні молочні продукти і худоблені білки – основа здорового харчування, незалежно від того, чи Ви намагаєтеся вирізати талію чи ні.
 • Продукти, які Вашому організму легко обійтися без (і які, до речі, багаті на калорії), – це ті, на які варто зменшити вживання. Це означає торти, печиво, жирне м’ясо, ціле молоко, вершкові соуси і т. д.

        Плануйте на довгострокову перспективу

Коли люди хочуть схуднути, вони зазвичай хочуть миттєвих результатів. Більшість тих, хто використовує стрімкі дієти, часто так само швидко повертають вагу, і часто навіть більше, ніж вони втратили.

 • Експерти рекомендують мету втрати приблизно 0,5 кг. на тиждень.
 • У 0,5 кг. зберігається 3500 калорій, тому Вам доведеться зменшити вживання їжі на 500 калорій на день, щоб досягти цього. Або Ви можете з’їдати на 250 калорій менше і спалювати на 250 більше під час фізичних вправ.
 • Дослідження показує, що люди, які рухаються, плюс обмежують їжу, тримають найбільше вагу найбільше часу.
 • Зусиллями дійте до того, щоб отримати принаймні 30 хвилин помірної фізичної активності (наприклад, швидка хода) щодня.
 • Від фізичних вправ Ваш обмін речовин підніметься, так що Ви будете спалювати більше калорій, навіть коли спите.
 • Також фізична активність допомагає Вам почуватися краще психологічно і фізично, і може допомогти Вам дотримуватися планів зниження ваги.

Втрата ваги – не “все” чи “нічого”. Знання того, що це довгострокова мета, знаходження правильних продуктів для скорочення та заняття спортом допоможуть Вам досягти своєї цілі ваги належним чином і здоровіше.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *