Наукові факти про спортивне взуття

0
Наукові факти про спортивне взуття

Сучасне спортивне взуття є результатом років вивчення та феноменальних наукових досягнень. Взуття призначено для виправлення проблем з ходою, забезпечення додаткової стабільності під час бігу та мінімізації ризику травм.

Створення спортивного взуття, яке містить гарний баланс повітропроникності та паспортності без тріщин чи стискань, вимагає багато роботи. Однак результат — це комфортне взуття, яке дозволить Вам бігти безболісно на довгі відстані.

          Все починається з підошви

Як фундамент взуття, підошва повинна надавати хороше зчеплення, міцність і стабільність, все це, дозволяючи нозі якнайбільш природно вигинатися. Це, здавалося б, неможливе завдання додатково ускладнюється деякими помилковими уявленнями, які мучать багатьох покупців взуття.

Можливо, Ви чули, що Ви підкручувач і, отже, потребуєте взуття з амортизацією, чи що у Вас плоска нога і Ви підкручуєте, вибираючи взуття з контролем руху. Однак останні дослідження не виявили жодного зв’язку між травмами та висотою арки чи підкручуванням. Те, що вони виявили, — це те, що керівним фактором повинен бути комфорт.

Деякі виробники тепер виготовляють підошви з подвійною густотою, пропонуючи як контроль руху, так і амортизацію в одному взутті. Це досягається простим і елегантним застосуванням двох різних типів піни: піна вищої густоти направляє ногу через правильний рух, тоді як піна меншої густоти надає додаткової амортизації. Коли все гармонійно поєднується, підошва з подвійною густотою призначена для виправлення будь-якої проблеми з ходою та надання комфортного бігового досвіду.

         Не забувайте про верх

Для загального комфорту верхи майже так само важливі, як і підошва, оскільки вони визначають повітропроникність і паспортність.

Широка передня частина дозволяє нозі більше маневрувати і покращує рівновагу. Глибока п’ятка допомагає запобігти ковзанню, що може спричинити водянки. Хоча шкіра все ще має своє місце в галузі взуття, найкраще бігове взуття, як правило, має синтетичні верхи з великою кількістю сітки; сітка додає повітропроникність, тримаючи ноги при комфортній температурі.  Застібки впливають на комфорт і паспортність. Більшість бігових взуттів використовують звичайні люверси та шнурівку для закріплення взуття. Затягування повинно проходити повз всю верхню частину ноги, створюючи щільне прилягання до п’ятки. Коли взуття належним чином не зав’язане, це може викликати проблеми, скорочуючи Ваш біг.

         Все, крім простого

Дослідники витратили тисячі годин, щоб знайти найкращу комбінацію характеристик для покращення ефективності бігу.

Результат все ще викликає багато суперечок, особливо серед прихильників бігати босоніж, і додавання чудових нововведень на ринку спортивного взуття.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *