Ніщо не забирає задоволення від походу ефективніше, ніж неправильне взуття. При виборі взуття головною увагою є комфорт.  Як покажуть ці поради, кілька хвилин, витрачених на «спробу перед покупкою», можуть визначити різницю між блаженством та водними відразами в полі. Для ходьби по встановлених трасах може бути достатньо легких, міцних бігових черевиків, особливо, якщо Ви досить спритні. Для ходьби по крутому або нерівному ґрунті найкраще підходять міцна пара чобітів, які забезпечують підтримку щиколотки, особливо, коли Ви несете важкий рюкзак. Вони також захищають Ваши ноги від гострих каменів та брудного ґрунту.

Якщо Ви плануєте стати регулярним велосипедистом, найкращі чоботи для покупки виготовлені з однієї частини, з верхньою шкіряною частиною. Чим менше швів, тим краще: рядки швів можуть стати потенційними місцями для зносу та входу води. Щільний прилеглий язичок і подушечка на щиколотці також допомагають утримувати вологу, гілки, камінці та гравій.

Якісні шкіряні чоботи не дешеві, але вони послужать Вам кілька років, якщо Ви добре про них дбаєте і регулярно обробляєте водовідштовхувальним спреєм або кремом. Пам’ятайте, що їх потрібно розносити, щоб вони легко адаптувалися до форми Вашої ноги. Економічними альтернативами до традиційних похідних чобіт можуть бути моделі, які включають елементи бігових черевиків, такі як легкі синтетичні матеріали або скорочений щиколіття.

Під час вибору чобітів беріть з собою носки, які Ви плануєте використовувати. (Товсті шерстяні носки найкращі. При носінні особливо жорстких чобітів додавання тонких, м’яких внутрішніх носків може допомогти зменшити тертя). Звужуйте вибір до стилю, який підходить для виду ходьби, який Ви маєте на увазі, а потім випробуйте декілька брендів. Деякі виробники виробляють чоботи в різних ширинах.

Обравши один або два варіанти, проведіть приблизно п’ять хвилин, носячи чоботи по магазину. Вони повинні пасувати щільно. Якщо залишиться місце для вдягання більше, ніж одного пальця за п’яткою, коли чобіт не зав’язаний, то, ймовірно, чобіт занадто великий. Відчуйте будь-які місця, які тертя. Вам потрібно місце, щоб покружляти пальцями ноги, але Ви не повинні мати можливість рухати кулькою ноги в більшому обсязі. Якщо можливо, пройдіть вгору та вниз сходами або зробіть кілька нахилив на колінах. Ваші пальці не повинні торкатися кінця чобота, і Ви не повинні мати можливість піднімати п’ятку більше, ніж близько трьох міліметрів.

         Як тестувати нову пару чобіт?

  • Перед зав’язуванням торкніться стопи вперед.
  • За п’яткою повинен поміщатися один палець.
  • Зав’яжіть чоботи і встаньте.
  • Порухайте пальцями; вони не повинні бути стиснуті.
  • Легко вдарте в стіну. Пальці не повинні доторкатися до кінця чобота.
  • Качайте вгору та вниз; присідайте і стрибайте. П’ятка не повинна рухатися в чоботі.
  • Стійте на боках ніг, щоб перевірити достатню підтримку щиколотки та гнучкість.

Дотримуйтесь цих порад, щоб знайти відповідне взуття для Вашого ідеального походу.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *