Зазвичай ми асоціюємо ефірні олії із терапевтичним впливом на організм. Усім відомо, що лаванда сприяє глибокому сну, м’ята допомагає з травленням, а чайне дерево володіє антисептичними властивостями. Але цінність фітовидобутків не обмежується лише збереженням здоров’я. Їх активно застосовують у фармації, харчовій промисловості, у виробництві засобів для прибирання дому, а також у косметичній та парфумерній галузях. Однією з перспективних сфер використання ефірних олій є захист від комах. У Total Wardrobe Care ми обрали ефірні олії, серед яких і лавр, улюблена трава давніх греків та римлян, за їх відомі властивості відлякувати шкідників.

ІСТОРІЧНІ АСПЕКТИ ЛАВРУ

На початку ми повинні визначити, про яку рослину йдеться. Це байцевий лавр (Laurel nobilis) — вічнозелений кущ або дерево, поширений у регіоні Середземномор’я, який також культивують в Західній Азії, Північній Африці та Америці, як декоративна рослина. Цю рослину не варто плутати з отруйним вишневим лавром.

У давніх греків та римлян лавр символізував успіх і визнання. Лавровий вінок вручався переможцям битв та спортивних змагань. Сьогодні байцевий лавр широко використовується через велику кількість фітохімікатів, мінералів та вітамінів, які відомі своїми антисептичними та антиоксидантними властивостями.

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ЕФІРНА ОЛІЯ ЛАВРУ?

До епохи синтетичних репелентів люди використовували природні засоби, які можна було знайти поруч. Лаврові листя служили натуральним репелентом від шкідників у сушених продуктах. Однак, яка ж речовина в ефірній олії рослини відлякує комах?

Основними компонентами ефірних олій є терпени, які формують характерний запах рослин та впливають на їхнє виживання. Кожен вид рослин містить широкий спектр терпенів в різних пропорціях. У ефірній олії лавра вже виявлено понад 150 компонентів.

ЯК МИ ВИКОРИСТОВУЄМО ЛАВР В НАШИХ АНТИМОЛЬНИХ ЗАСОБАХ

Розробляючи нашу лінійку антимольних засобів, я досліджувала ефірні олії, традиційно використовувані для захисту від молі. Ми використовували такі ефірні олії, як лавр, May Chang, Vetiver, лаванда, пачулі, кедр, розмарин, гвоздика, та ін.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *