ЯК ЗБЕРІГАТИ ОДЯГ НАДОВГО

Ми вже починаємо планувати, як зберегти зимовий одяг та викласти літні речі. Якщо це для вас означає хаотичне складання всього у віддаленому куті гардеробу, дозвольте надати вам декілька цінних порад щодо зберігання одягу на сезон чи на довший термін. Це може зайняти трохи часу спочатку, але із правильним підходом та набором інструментів це не становитиме великої проблеми, а згодом значно полегшить процес зміни гардеробу. Крім того, вам буде приємно знати, що ваш одяг захищено від молі та плісняви.

ОБОВ’ЯЗКОВА ЧИСТОТА ЗБЕРІГАНОГО ОДЯГУ

Лише швидкий огляд одягу перед зберіганням не вистачить. Молі можуть відчути найменший слід шкіри, волосся, піт та мікроскопічні частинки їжі, і одразу ж пристосуватися до них. Ці істоти відмінно пристосовані до пошуку білка кератину, який міститься в усіх цих речовинах, тому важливо дбати про глибоке очищення речей. Рекомендується навіть давати хімчистку деликатних речей, як шовк та в’язані вироби, перед тим як складати їх до наступного сезону.

Не менш важливо контролювати і плями, які можуть з’явитися на тканині. З часом плями можуть стати яскравішими та знищити одяг, тому обов’язково перевіряйте речі на наявність плям перед зберіганням.

В ЧОМУ ЗБЕРІГАТИ ОДЯГ

Для зберігання чистого одягу потрібно вирішити, в чому саме його зберігати. Спершу, користуйтеся спеціальними покривалами для захисту від пилу, який може привертати молі та сприяти появі плісняви. Одяг на вішаках слід зберігати у спеціальних чохлах, а складений — у мішках або коробках з дихаючої тканини.

Додатково можна використовувати паперові рушники для розділення шарів одягу, щоб запобігти пошкодженню волокон тканини на місцях згину. Зверніть увагу на pH-параметри паперу: він повинен бути нейтральним, щоб барвники у тканині не взаємодіяли з папером.

КУДИ СКЛАДАТИ ОДЯГ

Обирайте для зберігання одягу місце, де не буде сильних коливань температури, що може спричинити появу вологи та плісняви. Уникайте зберігання речей на горищі і регулярно перевіряйте їх стан.

ЯК ЗАХИСТИТИ ОДЯГ ВІД МОЛІ ПРИ ЗБЕРІГАННІ

Перед тим як складати одяг, добре очистіть місце зберігання та використовуйте ароматизатори, щоб відлякати молі, які не люблять сильних запахів.

ПРОФЕСІЙНЕ ЗБЕРІГАННЯ ОДЯГУ НА ДОВГИЙ ТЕРМІН

Для спеціального одягу, як-от весільних суконь, слід дотримуватися всіх вищезазначених порад. Якщо у вас немає можливості належним чином зберегти такі речі вдома, розгляньте можливість професійного зберігання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *