Кварцеве та мінеральне скло: огляд

0

Сьогодні ми розкажемо Вам про особливості та відмінності мінерального і сапфірового скла.

Мінеральне скло відрізняється від сапфірового скла за багатьма параметрами.

По-перше, це ціна. Хоча мінеральне скло дорожче, ніж акрилове скло, воно значно дешевше, ніж сапфірове. Це одна з основних причин, чому лише у високоякісних годинниках класу люкс використовується сапфірове скло, а не мінеральне.

По-друге, обидва типи скла мають різну твердість, яка вимірюється за шкалою твердості мінералів Мооса і оцінюється від 1 до 10. Сапфірове скло на наручних годинниках має оцінку 9 з 10, що робить його практично невозможним для подряпин. Тільки алмаз, який має рейтинг 10 і є найтвердішим мінералом, може подряпати сапфірове скло. З іншого боку, мінеральне скло в годинниках має значення 5-6 з 10. Але це не означає, що подряпини будуть з’являтися з легкістю. Мінеральне скло залишається міцним склом, що покриває циферблат і захищає Ваші цінні годинники.

Мінеральне і сапфірове скло дуже важко відрізнити невідбутнім оком. Зазвичай мінеральне скло може мати світло-голубий відтінок, а сапфір — світло-рожевий. Однак вряди чи можна просто так визначити різницю у кольорі.

Існують різні способи відрізнити сапфірове скло від мінерального. Навіть просте доторкання може сказати це швидко.

  • Обидва криштали на дотик прохолодні. Однак мінеральне скло не повинно бути таким холодним, як сапфірове скло. Так, на перший погляд, це сумнівний спосіб, але для деяких годинників він працює.
  • Також, якщо у Вас є годинник, Ви можете порівняти їх чистоту. Сапфірове скло, звісно, має кращу прозорість, тоді як мінеральне скло також має хорошу прозорість, але не настільки, як сапфірове.

Якщо Ви купуєте вживані годинники, на сапфіровому склі не повинно бути подряпин або пошкоджень. А от мінеральне скло може мати кілька подряпин тут і там.

Ще один варіант перевірки — зробити скретч-тест. Проте робити це не рекомендується, і Ви робите це на свій ризик. Якщо Ваше скло дійсно сапфірове, воно може коштувати дорожче, якщо Ви його пошкодите.

  • Подряпавши мінеральне скло нігтем, Ви почуєте пронизливий звук.
  • Тим часом подряпати сапфірове скло Вам не вийде.
  • Також Ви можете порівняти відтінки скла. Мінеральне скло має блакитний відтінок. При цьому сапфірове скло повинно мати рожевуватий або молочний відтінок.
  • Ви також можете використовувати воду. Крапля води на сапфіровому склі створить певну «капсулу», а от на мініральному склі вода просто розтікається.

Висновок: яке б Ви скло не обрали в своїх наручних годинниках, ми пропонуємо обирати та купувати наручні годинники, які довподоби тільки Вам.

Вибір тільки за вами!

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *