Кварцеве та мінеральне скло: огляд
Годинники у сучасному світі є невід’ємним аксесуаром і атрибутом будь-якої успішної людини. Але ось питання, що обрати, механічні або кварцові годинники?
Що треба знати?
У механічних годинниках для вимірювання часу використовується годинний механізм, а в кварцових – батарея. Це заводна пружина, яка заводиться і утримує силу, яка потім приводить в дію балансове колесо. Зубчастий механізм передає зусилля, а також розраховує коливання у секундах, хвилинах і годинах. Відтак спусковий механізм відпускає колеса вперед, переміщуючи стрілки з постійною швидкістю.
Також у механічних годинниках використовуються коштовні камені, як правило, гранат, кварц, сапфір або рубін, а в сучасних годинниках – синтетичні. Ці коштовні камені допоможуть зменшити тертя всередині механізму, що підвищить точність. Далі ми Вам розповімо, як правильно заводити механічні годинники.
По-перше, всі виробники не рекомендують, щоб механізм повністю зупинявся. Для оптимальної “зарядки” потрібно зробити приблизно 20-40 обертів. Так само при заводі годинного механізму можна пошкодити годинники, заводьте їх лише до тих пір, поки не відчуєте опір. Незалежно від типу механізму, ні в якому разі не можна надягати годинникі під час заводу. Ви малоймовірно відчуєте опір, коли годинники будуть на зап’ясті, і, заводячи їх під кутом, Ви можете пошкодити шток.
У годинниках з ручним заводом Ви відчуєте опір, коли заводна пружина буде повністю заведена і заводний шток перестане рухатися.
У автоматичному механізмі можливе пошкодження через перемотку. У більшості сучасних автоматичних механізмів є вбудований захист, і як тільки заводна пружина заповниться, Ви можете продовжувати обертати заводну головку, і заводний механізм від’єднається від основної пружини. Більш старі годинники і механізми не мають такого додаткового захисту, і це може призвести до пошкодження. Якщо носити годинники регулярно, а ротор (механізм завдяки якому автоматичні механічні годинники працюють без “підзаводки”) заводить пружину, Вам не доведеться заводити автоматичні годинники, поки вони не зупиняться. Ротор не перекручує годинники і продовжить коливатися після повної зарядки бойової пружини.
Суттєва різниця
Ще одна важлива різниця між автоматичними і звичайними механічними годинниками полягає в тому, що їх ручний завод забезпечує більший запас ходу. Зазвичай годинники з автоматичним заводом мають запас ходу від 36 до 42 годин. Годинники з ручним заводом можуть мати запас ходу від 48 годин до 15 днів. Кварцові годинники дуже точні і вимагають мінімального обслуговування, за винятком заміни батарейок. Вони, як правило, недорого коштують, оскільки живуть від батарейок і мають мало рухливих частин. Кварцові годинники не так популярні серед більшості любителів годинників, оскільки їм не вистачає технічної майстерності і інженерії механічних годинників.
У кварцовому механізмі в якості основного джерела енергії використовується батарея, і, як правило, це тип механізму, який Ви знайдете в своїх стандартних годинниках без зайвих витрат. Щоб створити енергію в механізмах кварцових годинників, батарея пропускає електричний струм через невеликий кристал кварцу, електризуючи кристал і створюючи вібрації. Ці коливання змушують механізм коливатися і приводять в рух рухає стрілки годин.
Висновок: механічні наручні годинники підійдуть більш вишуканим любителям наручних аксесуарів, оскільки механічні годинники мають складніші механізми, що вимагає більше зусиль для догляду за ними. Кварцові годинники мають більш простий і точний механізм, підійдуть для людей, які будуть вкладати мінімум зусиль для догляду за ними.