Як захистити та відновити суху шкіру взимку

Сувора погода, сухе повітря та опалення в приміщеннях завдають шкоди здоровій шкірі протягом зимових місяців. Якщо Ви вже п’єте більше води та користуєтеся зволожувачем, але все ще стикаєтеся з сухими, сверблячими плямами на обличчі, руках або тілі, то ось декілька порад у нашому загальному посібнику щодо того, як запобігти та лікувати суху зимову шкіру.
Обличчя
Першим кроком у зволоженні сухої зимової шкіри обличчя є збереження якомога більше власних природних олій шкіри. Потім Ваш режим догляду повинен включати продукти, які закріплюють вологу та запобігають обвислій шкірі, що призводить до з’явлення дрібних зморшок. Дерматологи рекомендують наступні поради, які допоможуть підтримувати зволоженість обличчя взимку:
- Мийте обличчя лише один раз на день м’яким очищуючим маслом або бальзамом.
- Наносьте зволожуючу сироватку з гіалуроновою кислотою на вологу шкіру, а потім закріпіть її багатим зволожувачем.
- Збільшіть обмін мертвих клітин шкіри за допомогою м’якого ексфоліанту, такого як молочна кислота.
- Не забувайте про густий шар бальзаму для губ для лікування та захисту губ під час ночі. Забезпечте шкірі зволоження за допомогою домашньої маски для сухої та чутливої шкіри або потіште себе маскою для сну від улюбленого бренду засобів для догляду за шкірою.
Найкращі зволожувачі для обличчя: ретельно переглядайте мітки на засобах для догляду за шкірою з інгредієнтами, такими як гіалуронова кислота, цераміди, сквалан, молочна кислота, олія марули та олія обліпихи.
Руки
Шкіра на Ваших руках тонка і важко підтримувати зволоженість, особливо з усіма цими миттями рук через COVID-19 та використанням агресивних спиртових антисептиків. Спробуйте ці поради для полегшення обезволення рук:
- Носіть рукавички під час діяльностей, що потребують змочених рук.
- Наносіть негрязковий крем для рук після кожного миття рук.
- Допоможіть відновити Ваші руки вночі, нанеся щільний лосьйон або мазь на основі петролею, а потім покрийте руки бавовняними рукавичками або носками.
Найкращі зволожувачі для рук: цераміди, які корисні для обличчя, також дивовижно працюють для обмеження втрати вологи з опалених рук, тоді як диметикон, уреа, какаове масло та алое вера допомагають заспокоїти та захистити опалену шкіру.
Тіло
Чи знали Ви, що гарячі, парові душі та довгі ванни позбавляють Вашу шкіру цінної вологи? Ось як очищатися, не погіршуючи вже суху шкіру:
- Зменшіть температуру води, щоб уникнути видалення природних олій шкіри.
- Утримуйте свій душ або ванну коротким (5-10 хвилин).
- Використовуйте м’який, без ароматизаторів очищувач або гель для тіла. Ніжно витріть шкіру м’яким рушником.
- Зберігайте Ваш зволожувач у душі і наносьте щільний шар негайно після душу, щоб утримати вологу.
- Лікуйте стійкі, лущені ноги, поклавши на зволожувач щільний шар пластикової обгортки. Покрийте довгими бавовняними покривалами і дайте інгредієнтам просочитися протягом кількох годин.
Найкращі зволожувачі для тіла: вибирайте мазі або креми, які ефективніші за лосьйони. Шукайте зволожуючі інгредієнти, такі як мінеральна олія, ланолін, масло ши, гліцерин та масло жожоба.
Якщо Ви все ще маєте проблеми з сухістю шкіри, Вам може знадобитися медична допомога. Дерматолог може допомогти діагностикувати будь-які основні подразнення або захворювання шкіри та, можливо, призначити ліки для лікування сухої шкіри медичного класу.