Багатьом людям слова «портмоне» та «гаманець» здаються ідентичними. І справді, ці аксесуари мають однакове призначення – служити зберігачем для грошей, кредитних карток, візиток. Але все ж таки відмінності існують!

Портмоне або гаманець є практично у всіх – це дуже популярний аксесуар. Але в чому ж різниця між ними? Розглянемо декілька аспектів:

 1. Розмір. Гаманці можуть бути різними – як компактними, так і досить великими, нагадуючи більше невелику сумочку, ніж аксесуар для грошей. У портмоне завжди є невеликий розмір, що в деяких випадках дуже зручно (зможе поміститися навіть у кишеню).
 2. Відділення. Традиційно у гаманця більше відділень плюс є спеціальна кишеня для дрібниць, яка частіше за все закривається на блискавку. У більшості портмоне такої кишені зазвичай немає, хоча у деяких моделях вона може присутній (дуже маленька, з кнопкою). Крім того, у гаманця взагалі більше відділень.
 3. Форма. Гаманці зазвичай мають прямокутну форму, вони робляться так, щоб гроші в них можна було зберігати у розгорнутому вигляді. А от портмоне згинається по довжині, відповідно, купюри в ньому також згинаються. Хоча іноді гаманці мають форму портмоне, але вони у будь-якому випадку більш вмісткі, мають більше відділень і кишень.
 4. Колір. Портмоне частіше виконані в строгих, стриманих відтінках (чорному, синьому, коричневому і т.п.). А от колірна гамма гаманців набагато ширше, є моделі з принтами, малюнками і т.п.
 5. Застібка. Гаманці зазвичай мають загальну застібку (ґудзик, блискавка). А от портмоне взагалі майже ніколи не має жодних застібок (хоча може бути стрічка з кнопкою або зажим для грошей).
 6. Матеріал. Традиційний матеріал для портмоне – натуральна шкіра. А от гаманці можуть бути виготовлені як зі шкіри, так і з інших матеріалів (тканини, замші і т.д.).
 7. Декоративні елементи. Для портмоне наявність подібних прикрас абсолютно нехарактерна. А от гаманець, особливо жіночий, може бути прикрашений стразами, бісером і т.п.

    Що краще?

Що обрати – гаманець чи портмоне? Точної відповіді на це питання не існує. Це залежить від Вашого смаку, а також особистих уподобань.

 • Якщо Ви любите компактні сумки або взагалі носите аксесуар у кишені, то портмоне – кращий вибір.
 • А якщо Ви віддаєте перевагу вмістким сумкам або рюкзакам, Ви не обмежені вибором.

Тому просто вирішуйте, що Вам більше подобається.

 • Вважається, що портмоне частіше придбають представники сильної статі, а дами в основному віддають перевагу гаманцям. Хоча цьому правилу є багато винятків.
 • Хтось любить гаманці через те, що купюри в них знаходяться у розгорнутому вигляді, а отже їх набагато легше виймати, а хтось не приділяє цьому моменту ніякого значення.
 • А от якщо Ви обираєте аксесуар у якості подарунка, то майте на увазі, що деякі моделі можуть просто не поміститися у невеликі сумочки (це більше актуально для представниць прекрасної статі).

Тому, якщо немає можливості уточнити цей момент, краще обрати компактний варіант.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *