Зморшки — один з більш неприємних побічних ефектів старіння, що турбує багатьох людей. Ось кілька порад для уникнення зморшок:

          1. Користуйтеся сонцезахисним кремом щодня

Сонячне випромінювання спричиняє 90 відсотків вікових змін на Вашій шкірі, роблячи захист від сонця найефективнішим засобом проти зморшок.

 • Злочинцями є UVA-промені — довгі, більш проникаючі ультрафіолетові промені, які постійні протягом року, — і UVB, промені, які викликають сонячні опіки і найсильніші влітку.
 • Ваша найкраща захист приходить від одягу та сонцезахисного крему з широким спектром дії і SPF 30 або вище.
 • Для найкращого захисту від UVA-променів шукайте продукт із мексорилом, авобензоном , екамсулом, цинком або діоксидом титану.

           2. Позбавтеся від звички куріння

Коли дослідники  порівняли зморшкуватість обличчя у 109 курильників і 23 некурців, вони виявили, що серед важких курців ймовірність глибоких, крутих зморшок була в п’ять разів вищою.

 • Хімічні речовини у диму сигарет здається розбирають внутрішню каркас — до якого входять з’єднувальні тканини з білків колагену та еластину — який тримає шкіру щільною та гладкою.

           3. Додайте більше фруктів і овочів на Ваш стіл

Коли британські дослідники перевірили дієту та зморшки 4,025 жінок середнього віку, вони виявили, що продукти, багаті вітаміном C, зменшили ризик значущих зморшок на 36 відсотків.

 • Цей антиоксидантний вітамін може захищати шкіру, поглиблюючи вільні радикали — нестабільні молекули кисню, що пошкоджують колаген.
 • Збільшити вживання вітаміну C легко, наприклад, їжа ягід або склянка апельсинового соку на сніданок, червоний перець і грейпфрут на обід та брокколі на вечерю.
 • Інші дослідження показують, що чим більше різних продуктів ви їсте, тим менше шансів на зморшкуватість.

           4. Їште лосось

Це підвищить Ваш прийом корисних омега-3 жирних кислот, які дослідники виявили, зменшили ризик старіння шкіри на 25 відсотків.

 • Також чудові джерела — горіхи, олія каноли, капсули риб’ячого жиру та лляне насіння.

           5. Зменште споживання білого хліба та цукру

Кожен збільшення споживання вуглеводів на 50 грамів збільшує ризик зморшок на 28 відсотків, за даними зазначеного раніше британського дослідження.

 • Зв’язок може бути «продуктами завершеної глікації», молекулами, створеними з цукрів та білків, які нападають на колаген, а також на еластин, розтяжний білок, який забезпечує шкірі стійкий вигляд.

           6. Випийте чашку безцукрового какао

У одному дослідженні антиоксиданти, такі як епікатехін і катехін в какао, захищали шкіру від сонячних пошкоджень і підвищували кровообіг до клітин шкіри.

           7. Оберіть розумний антизморшковий продукт

Збентежені безліччю кремів від старіння на ринку? Але продукти, які містять ці активні інгредієнти, можуть допомогти.

 • Ретиноїди. Доступні у рецептурних кремах (таких як Ренова) і у слабших версіях без рецепта, цей похідний вітаміну A мінімізує дрібні лінії і допомагає будувати новий колаген.
 • Альфа-гідроксикислоти (АГК). Ці природні кислоти зменшують вигляд дрібних ліній і зморшок, особливо навколо очей, піднімаючи верхній шар мертвої шкіри на Вашому обличчі. При вищих концентраціях вони можуть навіть стимулювати виробництво нового колагену.
 • Антиоксиданти. Креми і лосьйони з вітаміном C, ідебеноном та іншими антиоксидантами можуть допомогти зменшити дрібні лінії і зморшки, борючись з пошкодженням клітин.

           8. Користуйтеся сонцезахисним кремом під час водіння

Водіння автомобілем може призвести до зморшок. Дерматологи  повідомляють про збільшення кількості пацієнтів із загадковими, кривавими зморшками на обличчі.

 • Ці ознаки старіння зазвичай були гірше на лівому боці, ніж на правому. Причина? Сонце, що проникає через водійське вікно автомобіля — навіть всього на кілька хвилин кожен день.
 • UVA-промені сонця, які проникають глибше в шкіру і спричиняють більше пошкоджень, які призводять до зморшок, легко проходять через автомобільне скло — гарний аргумент для щоденного використання сонцезахисного крему.

Зморшки — це природна частина життя. Однак для молодих душою, які хочуть виглядати так молодо, як вони себе відчувають, ці поради повинні допомогти відтермінувати зморшки якнайменше. Просто не забувайте про сонцезахист!

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *