4 ключові аспекти перед покупкою діаманта

0

Купівля діаманта є особливим моментом у вашому житті. Перш ніж купувати, розгляньте ці чотири речі, щоб допомогти вам знайти ідеальний блиск.

4 ключові аспекти перед покупкою діаманта

Кожен діамант унікальний. Розуміння основних термінів та доступних можливостей полегшить пошук ідеального діаманта.

Основи покупки діамантів. «Розуміння основ діамантів допоможе вам знати, на що звертати увагу під час покупки ідеального діаманта,» — каже Шантел Ван де Врі, спеціаліст з цифрового маркетингу та комунікацій у Charm Diamond Centres. «Просто зверніть увагу на чотири «С«: вирізання (cut), чистота (clarity), колір (colour) і карат (carat)

Разом чотири «С» впливають на загальну вартість і зовнішній вигляд діаманта — і на ваш кінцевий вибір.

1. Вирізання (Cut). Крім форми, вирізання також визначає блиск і вогняність діаманта. Вирізання діаманта свідчить про якість пропорцій, симетрії та обробки його полірованих поверхонь.

Загалом, чим вища якість цих трьох аспектів (які визначають клас вирізання), тим більше блиску має діамант для оголеного оча. Класи вирізання варіюються від ідеального та відмінного на вершині до доброго, середнього, задовільного та поганого на нижньому кінці шкали оцінки. Діаманти з вирізанням «ідеальний» та «відмінний» повертають більше світла в око і вважаються найкрасивішими. У вправних руках ювеліра діаманти можуть бути вирізані у майже будь-яку форму.

  • Круглі. За словами Ван де Врі та експертів у Charm Diamonds, «Круглі діаманти є найпопулярнішим вибором завдяки їхньому неймовірному блиску, вогню та світловій продуктивності.» Круглі брильянтові діаманти становлять близько 75 відсотків усіх покупок діамантів.
  • Принцеса.  Інший популярний вибір для обручок з діамантами (особливо для заручин) — діамант принцеси має квадратну або прямокутну форму з загостреними кутами.
  • Смарагд.  Смарагдові діаманти мають величезну, прямокутну відкриту поверхню. Нижня половина, яка називається павільйоном, вирізана концентричними прямокутними гранями для унікального вигляду. Квадратні версії смарагдових діамантів називаються вирізами Ассхера.
  • Маркіз. Діаманти маркізу зазвичай блискуче вирізані, схожі на овальні діаманти, та мають загострений кінець.
  • Овал. Овальні діаманти мають витягнуту округлу форму. Вони не мають загострених кінців.
  • Груша. Ці діаманти мають унікальну форму сльози, яка має візуально струмувати пальці.
  • Серце. Діаманти у формі серця є характерним та популярним вибором для підвісок, обручок заручин та інших дизайнів прикрас.
  • Подушка. Ці діаманти мають закруглені кути та більші грані для збільшення їхнього блиску.

2. Чистота (Clarity). «Чистота посилається на внутрішні та зовнішні характеристики діаманта,» — пояснює Ван де Врі. Таким чином, унікальні характеристики кожного діаманта визначають його чистоту.

Діамантова шкала чистоти Gemological Institute of America (GIA) йде від бездоганного до I3 і визначається кваліфікованим оцінювачем, що дивиться під 10-кратним збільшенням у лабораторних умовах.

Внутрішньо бездоганні діаманти вільні від включень і характеристик (відміток).

3. Колір (Color). Загалом, діаманти з меншим кольором більш бажані в оцінці кольору. Ті, про які говорять як про «відмінний колір», не мають видимого кольору оголеним оком.Колір діаманта оцінюється за шкалою кольору GIA від D (безкольоровий) до Z (фантазійний), з 23 різними класами. Кожен клас представляє діапазон кольору. Безкольорові діаманти є рідкісними і вважаються більш цінними. По мірі зниження шкали ви помітите теплий жовтий відтінок в менш оцінених діамантах, що означає, що вони менше рідкісні. У більшості діамантів менше кольору, вища вартість. У фантазійних діамантів вартість збільшується з насиченістю кольору. Термін «фантазійні діаманти» посилається на діаманти з виразним, привабливим кольором, який може виникати природно або штучно за допомогою нагрівання чи опромінення.

Оброблені кольорові діаманти часто використовуються у модних прикрасах.

4. Карат (Carat). Просто кажучи, вага діаманта вимірюється в каратах, що в принципі, подібно до фунту, унції або граму. Це універсальна одиниця вимірювання для всіх діамантів та дорогоцінних каменів.

«Ще одним терміном для діаманту є загальна вага в каратах», — каже Ван де Врі, «що просто означає загальну вагу всіх діамантів у прикрасі».

Вибір та  покупка діаманту не тільки про розмір блиску чи цінник — найважливіша частина полягає у розмові з вашим партнером, встановленні бюджету та їхніх особистих уподобаннях.

За словами Ван де Врі, «Ми чули правило про одномісячну зарплату, правило про три місяці зарплати, і навіть компроміс щодо розділення різниці. Але, насправді, немає жодного правила, яке підходить для всіх. При покупці обручки заручин Вам потрібно знайти бюджет, який підходить саме Вам».

Оскільки діамант — це вічний символ, який святкує особливий зв’язок між двома людьми, скористайтеся можливістю зробити досвід вибору такого особливого любові таким же магічним, як і його вручення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *