Вибір правильного бігового взуття для уникнення травм

0

Травми можуть турбувати як досвідчених бігунів, так і новачків, але вибір правильного бігового взуття може допомогти. Кожна людина біжить по-своєму, і не всі бігові черевики створені рівним чином, тому проведіть дослідження щодо Вашого способу бігу, щоб вибрати найкращу пару.

     Типи бігунів

Бігуни поділяються на три основні категорії щодо розподілу ваги від п’яточка до пальців ніг: перенадмірна підривація, супінація та нейтральна підривація.

1. Перенадмірна підривація означає бігунів, чиї ноги прокочуються всередину, зазвичай через слабку  підтримку дугообразного високого замку, тоді як супінація означає бігунів, чиї ноги прокочуються назовні, а нейтральна підривація означає рівномірний розподіл ваги ззаду вперед.

  • Якщо Ви не впевнені, до якої категорії Ви відноситесь, є кілька домашніх порад для визначення Вашого стилю бігу.
  • Подивіться на Ваші поточні бігові черевики, щоб побачити, як стерся протектор протягом кількох місяців.
  • Добре зношена пара бігових черевиків покаже, чи ви тенденційно біжите на внутрішній, зовнішній чи центральній частині вашої стопи.
  • Ще один спосіб — попросити друга або члена сім’ї спостерігати, як Ви ходите босоніж у прямій лінії, щоб побачити, як Ви розподіляєте вагу.
  • Якщо ж жоден з цих методів не дає Вам чіткої відповіді, завжди можна знайти експерта з бігового взуття в будь-якому місцевому спортивному або взуттєвому магазині.
  • Ці професіонали повинні спостерігати за Вами під час ходьби, оглянути Ваші поточні бігові черевики і допомогти визначити Ваш стиль бігу.

 2. Нейтральна підривація : бігуни з нейтральною підривацією не потребують бігового взуття з багатьма додатковими функціями.

  • Бігове взуття зі стандартною амортизацією та підтримкою у відносно легкому взутті підійде, оскільки ці бігуни не перерозподіляють вагу на одну область стопи.
  • Їм просто потрібне зручне взуття, яке забезпечить середню кількість оббивки, щоб захистити суглоби від твердих поверхонь.
  • Ті, хто перенадмірно підривається . Якщо бігуни перенадмірно підриваються, вони захочуть знайти взуття, яке надасть більше підтримки та амортизації для стабілізації їхні стоп і запобіження занадто глибокому підриву.

 3. Вибір взуття для бігунів , які супінуватимуться

  • Якщо бігуни супінуватимуться, вони захочуть знайти легке взуття, яке також пропонує стабільність для того, щоб утримати їхні стопи від занадто глибокого вигину назовні та уникнути травм.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *