Трохи з історії парфумерії. З чого все починалося?

0

Історія духів має свій початок у Давньому Єгипті, коли ритуали жертвоприношень були поширеними. Було відомо, що древні єгиптяни використовували масляні аромати, в склад яких входили лимон, аніс, кипарис, а також різні смоли, що забезпечували стійкість аромату. Менш заможні мешканці Єгипту використовували касторове масло з тим’яном як парфум.

Історія також дає відповідь на питання, хто винайшов духи – мешканка Месопотамії, Таппути. Вона була відома як хімік та проводила дистиляцію олій, квітів з іншими ароматичними речовинами.

Не можна не згадати тут Індію, де благовоння досі є невід’ємною частиною щоденного життя. Але в ті часи згадки про ароматичні олії переважно пов’язані з релігійними традиціями та звичаями. Незабаром з’явилася ароматерапія – до ванни додавалися різні олії, а потім з ними зволожували шкіру.

У Давній Греції робили масажі та приймали ванни з використанням ароматичних олій як профілактику та лікування деяких захворювань. До речі, саме в Греції у 2003 році були знайдені найстаріші духи, ймовірно, виготовлені 4 тисячі років тому.

            Історія створення сучасних духів

Першим у історії, хто почав виробляти духи такі, якими ми їх знаємо зараз, були угорці. І ці духи були створені для угорської королеви і стали відомими в Європі під назвою “угорська вода”.

Початок XVII століття відзначився відкриттям у Флоренції в монастирі першої парфумерної фабрики у світі, де зусилля прикладали самі монахи до створення ароматних виробів. Треба сказати, що меценатами цієї фабрики були багаті люди, навіть сам Папа Римський.

Іншим парфумерним світовим центром була Франція, де досить швидко забули про імпорт необхідних для створення духів рослин і почали вирощувати їх на власних землях. Зараз ця країна не відступає своїх позицій і є лідером у парфумерній промисловості.

            Аромати, що створили історію

На початку XX століття завдяки Поль Пуаре світ моди відкрив двері парфумерній індустрії. Паризький модельєр вирішив доповнити свої моделі відповідними ароматами.

  • Коко Шанель, відома багатьма революціями у модному світі, створила парфум “Chanel №5”, який є еталоном навіть після століття. До речі, цей аромат, ставши класикою, підійде для впевнених жінок, які точно знають, чого хочуть і як досягти цього, – такою була і сама Коко.
  • Іншим визначним у парфумерній історії майстром став Франсуа Коті – він є тим, хто вигадав парфум “Chypre”, що дав початок цілому ароматному сімейству шипрових.
  • Яскравим шипровим прикладом можна назвати Giorgio Armani Si – жіночий чарівний аромат, повний пристрасті та чутливості, з манящим шлейфом з пачулі, деревних нот і ванілі.

У 60-х роках ХХ століття відбувся успішний підйом у чоловічій парфумерії. Тут хочеться сказати, що у наше часи в чоловіків також досить великий вибір ароматів.

  • Шлейфовий парфум Hugo Boss Hugo Man Extreme – легкий і свіжий, підійде для чоловіків, що не бояться нових викликів долі і завжди готові підкорювати нові вершини.

            Парфумерія епохи сучасності

Далі відбувалося стрімке розвиток у парфумерній індустрії: в очікуванні отримати “те саме аромат”, з жадібністю пробували всі нові компоненти, нові пропорції; тренди на акценти в композиціях змінювалися з божевільною швидкістю.

Станом на 2024 рік парфумерія має досить важливі позиції. Кожний модний будинок випускає свої власні парфуми, найвпливовіші та яскраві особистості сучасності – моделі, артисти, стають обличчями світових брендів.

Безперечно, існують різні модні течії, які парфумерна індустрія не може обійти стороною. Декілька років панує бум на аромати-унісекс.

  • Можливо, одними з найвідоміших парфумів цієї серії є Tom Ford Ombre Leather 16– запах розкоші та аристократичності.

            Де підібрати аромати та чого від них ще чекати?

У наш час у кожного є можливість підібрати собі кілька ароматів – під будь-який настрій, погоду за вікном, захід та інші обставини.

Підібрати парфуми можна в різних місцях, залежно від Вашого бюджету, уподобань та доступності магазинів. Ось кілька варіантів:

  1. У спеціалізованих магазинах парфумерії: Це магазини, що працюють винятково з ароматами. Тут Ви знайдете великий вибір брендів та ароматів, а також можливість скористатися консультацією від фахівців.
  2. У відділі косметики та парфумерії у великих магазинах: Багато великих магазинів мають відділ, де продаються парфуми. Тут Ви також зможете знайти широкий вибір, але можливо з меншою кількістю фахівців для консультації.
  3. В онлайн-магазинах: Інтернет-магазини пропонують великий вибір парфумерії зручно замовити та отримати прямо до Вашого дому. Переконайтеся, що Ви обираєте надійний джерело з гарною репутацією.
  4. У дрібних місцевих магазинах або ринках: Це може бути більш екзотичний варіант, де Ви можете натрапити на унікальні аромати або договоритися про кращу ціну безпосередньо з продавцем.

Не забувайте про важливість тестування аромату на Вашій шкірі перед покупкою, оскільки запах може відрізнятися на різних людях.

Історія ароматів має довгий, іноді тернистий шлях, і нехай вона і надалі набирає ще більш стрімких та неочікуваних поворотів і радує нас, готових до нових експериментів та відкриттів шанувальників ароматів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *