Коли-небудь думали про костюм, який ви надіваєте щодня на роботу, і звідки він взявся? Читайте далі, щоб дізнатися швидку історію костюма.

Основи костюма

У 14-му столітті в рахунках Великого Гардеробу Едварда III було вказано декілька “комплектів одягу” — можливо, перше зафіксоване використання цього виразу. Мова йшла про комплекти від трьох до шести предметів одягу.

Починаючи з 1600 року, костюм, що складається з облягаючої куртки, відомої як дублет, штанів і панчіх, став формою костюма, особливо коли все було одного кольору.

Ідея відповідного пальто, жилета і штанів не була встановлена до 1660-х років. В Англії це був Чарльз II, який ввів костюм, слідуючи моді, встановленої королем Франції Людовиком XIV.

Жилет і пальто

Застібаючись на всю довжину спереду, жилет був попередником жилета, хоча до 1750-х років у нього часто були рукава.

Як і пальто, яке замінило дублет, воно було без коміра, довжиною до колін і вільно сиділо. Пальто було відкрите, щоб показати частину багатого матеріалу жилета; для спини часто використовували дешевший матеріал, отже, раніше жилет називався “обман”.

У модного чоловіка 18-го століття були неформальні, вечірні і судові костюми, але різниця між ними була більше у тканині, ніж у крої, з судовими костюмами, як правило, зробленими з білого, червоного, зеленого або рожевого шовку або оксамиту.

В Англії та Франції з 1760-х років спостерігалась тенденція до простішого англійського стилю в тьмяних відтінках коричневого, синього або чорного, на основі одягу, який носила аристократія для сільських розваг.

До другої половини століття спідниця пальто була обрізана, щоб створити фрак і ранкове пальто.

Близько 1770 року з’явився невеликий комір пальто. До 1780 року жилет досяг рівня талії.

Штани

Штани носилися з давніх часів для захисту від елементів, подорожей верхи на коні та мореплавання.

До 1817 року штани були довжиною до взуття і, до 1825 року, були прийняті як стандартний денний одяг. Вони носилися з жилетом та пальто з повною спідницею — вперше побачене в кінці 1700-х років — на день, але з фраком на вечір.

Улюблені малюнки для штанів були яскраві клітинки, смуги та візерунки. Вільний, трубчастий крій був встановлений у 1860-х роках.

Штани з передніми складками з’явилися у 1880-х роках, а до 1913 року стали загальноприйнятими.

Піджак і краватка

Лише у 1850-х роках піджак став модним для повсякденного вбрання. Спочатку відомий як мішковий піджак, пізніше як піджак для відпочинку, його предком був короткий піджак, який носили хлопці та робочі.

В епоху масового виробництва та перших готових костюмів структура піджака, простіша та більш ящикоподібна, була легшою для виготовлення, ніж сшитий на замовлення піджак.

До 1860-х років піджак для відпочинку носили з відповідними штанами з простих матеріалів, смугами або навіть клітинкою. Костюм для відпочинку був прийнятий для неформального денного вбрання середнім класом, який прагнув представити поважний зовнішній вигляд, але бізнесмени тримали свої пальта до 1920-х років.

Краватки, які носилися з 1830-х років, додали яскравості.

Швидка історія костюма

Той костюм, який ви надіваєте кожного ранку на роботу, або тришаровий наряд, який ви зберігаєте для особливих випадків, має довгу та багату історію за ним. Ці факти нададуть вам великий архів основ для власних знань або для ділення з друзями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *