Для багатьох дівчат кількість DEN, вказана на упаковці, є визначальним параметром вибору моделі колгот. Вважають, що чим вище цей показник, тим більша щільність і міцність виробу та менша прозорість. Однак багато хто просто не знає, що таке DEN насправді. Абревіатура розшифровується як французьке «denier» — так називався параметр, що характеризує вагу мотка ниток завдовжки 9 км. Наприклад, для колготок 100 DEN використовувалися матеріали, вага 9-кілометрової нитки яких становить лише 100 г.

Ось деякі основні питання, які часто задаються.

 • Про що свідчить цей показник?
 • Як вага ниток впливає на властивості колгот?
 • Чи варто орієнтуватися на кількість DEN при виборі виробів?

Давайте разберемось разом.

          Що впливає на щільність колготок?

Якщо Ви звикли пов’язувати показник кількості DEN з параметрами щільності та прозорості, то цей лікбез для Вас. Насправді властивості кожної пари залежать від сукупності кількох факторів:

 1. Щільність нитки, яка вимірюється за допомогою DEN;
 2. Тип пряжі — можна використовувати мононитки з тонкою структурою, вага яких змінюється пропорційно до товщини, або скручену комбіновану нитку;
 3. Щільність в’язання, яка визначається кількістю петель на см.

Значення DEN є одним з основних показників щільності колгот. Однак вироби, на пакуванні яких зазначені однакові значення щільності ниток, можуть суттєво відрізнятися за своєю прозорістю. Це відбувається внаслідок використання при в’язанні різних типів матеріалів. Більш об’ємні нитки, що складаються з декількох типів волокон, створять щільний рельєф. Наприклад, вироби з мікрофібри виглядатимуть менш прозорими порівняно з іншими матеріалами завдяки ворсистій структурі. Якщо вибирати моделі з одножильної мононитки, вони будуть здаватися тоншими за того ж значення DEN.

Капронові колготки складаються з двох основних матеріалів — поліаміду, який є основним елементом, та еластану, що надає речам здатності розтягуватися та облягати фігуру.

 • Нитки комбінуються в різних пропорціях, що впливає на експлуатаційні властивості виробів.
 • Показник DEN стосується вимірювання маси мотка пряжі саме поліаміду, який є основним матеріалом, який використовується при в’язанні колгот.
 • Якщо у складі виробу переважатиме інша пряжа, то на упаковці кількість DEN може і не бути вказана. Таке часто зустрічається в моделях нестандартного дизайну та колготках у сіточку. Наприклад, купуючи вироби з бавовни, Ви точно не побачите значення кількості DEN.

Щільність в’язки впливає на міцність виробу та ступінь помітності петель.

 • З ниток однакової ваги та структури можна зв’язати кілька унікальних моделей колгот, які відрізнятимуться ціновим сегментом та споживчими якостями.
 • Це визначається нормою витрати пряжі та щільністю петель. Якщо вони будуть на значній відстані, колготки втратять здатність зігрівати ноги і виявляться прозорішими.
 • Закономірно, більш щільна в’язка подовжить термін служби виробу та додасть Вашому образу елегантності, а нитки, що рідко розташовані, через сильне натягнення можуть швидше порватися.
 • Дрібні та густо розміщені петлі практично не помітні на нозі.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *