Дослідження з багатьох країн свідчать, що регулярне силове тренування може допомогти у відвороті основних атак на серце. Ця вигода випливає з того, що регулярне силове тренування покращує показники тригліцеридів, рівень холестерину, кров’яний тиск, обмін глюкози та зменшує кількість жиру в організмі. Ось краткий огляд того, що ще відомо про переваги силового тренування.

        Переваги силового тренування

Зупинка розпаду метаболізму: якщо Ви не вживаєте заходів для підвищення обміну речовин — здатності Вашого організму спалювати калорії, — Ви можете втратити від однієї третини до половини своєї літньої маси тіла та замінити її вдвічі більше тілесного жиру до того моменту, коли Вам буде 65 років.

 • Розпад метаболізму починається приблизно з 35-річчя, коли рівні гормону росту людини починають падати.
 • У той же час вимоги сім’ї та роботи можуть збільшитися, залишаючи Вас менше часу на фізичні розваги, ніж раніше.
 • Це поєднання означає, що Ви можете втратити приблизно 250 грамів м’язової маси щороку.
 • Силове тренування є найкращим довгостроковим методом для підвищення витрат енергії в спокої — тобто кількості калорій, які Ви спалюєте просто існуючи.
 • Якщо Ви працюєте над кожною основною групою м’язів двічі на тиждень, Ви можете відновити втрачену м’язову масу за всього кілька місяців, еквівалентну втраті п’яти-десяти років.

         Покращення серцево-судинної системи

Коли Ваші м’язи стають сильнішими, вони можуть працювати ефективніше з меншею кількістю кисню.

 • Це означає, що Ваше серце не повинно так напружуватися, коли Ви займаєтеся повсякденними справами, такими як підйом по сходах чи гра в теніс.
 • Коли група з 46 дорослих займалася ваговим тренуванням тричі на тиждень протягом шести місяців, вони не тільки стали набагато сильнішими, але також покращили свою фітнес-функцію приблизно на 25 відсотків.

          Боротьба зі свободними радикалами

Підйом ваги підвищує захисну систему Вашого організму від свободних радикалів — природних продуктів обміну речовин, які пов’язані з захворюваннями, такими, як хвороби серця.

 • У дослідженні пошкодження від свободних радикалів дослідники просили 62 чоловіків і жінок займатися важкою атлетикою тричі на тиждень протягом шести місяців.
 • По закінченні дослідження атлети не показали жодних ознак пошкодження від цих шкідливих елементів, порівняно зі збільшенням небезпечної діяльності свободних радикалів на 13 відсотків серед схожої групи дорослих, які не займалися важкою атлетикою.

         Зміцнення серцевої сили

Силове тренування навчає Ваше серце працювати ефективніше, коли Вам доводиться піднімати та нести важкі предмети, тому Ваш кров’яний тиск та серцевий ритм нижчі під час щоденних справ.

 • Сильні м’язи також допомагають розподілити навантаження, тому Ваше серце менше напружується, коли Ви несете продукти або косите газон.
 • Якщо силове тренування здається Вам трудносилами, спробуйте легкі ваги та зверніться до лікаря, якщо Ви відчуваєте біль або інші симптоми.

         Пошук альтернативи

Звісно, існують інші способи отримання переваг силового тренування, окрім простого підйому ваги.

 • Важка атлетика — це не єдиний спосіб зміцнити м’язову силу.
 • Також великі м’язові групи та ядро працюють у вправах, таких як Пілатес (термін «ядро» вказує на м’язові групи в животі, нижній частині спини та тазу).
 • У більшості міст і великих містах проводяться заняття з Пілатесу, і Ви можете обрати клас, який Вам підходить.
 •  Якщо Вам більше до вподоби, Ви можете займатися Пілатесом вдома за допомогою відео занять.

Перед початком будь-якої нової програми фізичних вправ розумно проконсультуватися з лікарем.

Запам’ятайте все це, і Ви будете готові отримати переваги силового тренування.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *