Огляд і порівняння між туалетною та парфумованою водою

0

Чи Ви знаєте, в чому відмінність між парфумованою водою та туалетною? Перед обличчям великого асортименту продукції ми часто вибираємо той, що відповідає нашому бюджету. І ще складніша ситуація виникає через те, що на ринку присутні також парфуми та одеколони.

На сьогоднішній день асортимент магазинів парфумерії представляє все більше й більше варіантів ароматів на будь-який смак і бюджет. Від стриманих до сп’яніючих, від легких до стійких.

Між туалетною та парфумованою водою непросто розібратися і тим більше обрати. Щоб краще зрозуміти відмінності між цими продуктами, Вам потрібно знати, з чого вони зроблені і для чого вони призначені.

Дізнайтеся більше прямо зараз, і Ви зможете розрізняти всі види ароматів, які пропонуються на ринку, і, таким чином, зробити свій вибір. Ознайомтеся з усіма нашими порадами щодо вибору аромату, який буде супроводжувати Вас щодня.

                Склад аромату

Найширше використовуваний у парфумерній індустрії склад – це той, у якому використовується спирт. Раніше за основу брали маслянисті або жирні інгредієнти. Тому в наші дні парфуми – це так звані алкогольні парфуми, оскільки основним середовищем є спирт. Спирт дозволяє парфумам добре триматися протягом певного часу.

Парфум складається з трьох елементів:

  • ароматичний концентрат;
  • основа;
  • закріплювач.

Тепер поговоримо про етанол, у парфумерії він використовується для розведення ароматичного концентрату. Крім того, бувши дуже летким, він швидко випаровується, звільняючи місце для ароматичних речовин на шкірі. Саме він відповідає за відчуття свіжості на шкірі після збризкування душним соком.

Парфумований сік (або парфумований концентрат) – це термін, який позначає масла, що присутні у парфумерії, і який, залежно від дозування, дозволяє використовувати останні більш або менш тривалий час. І саме на цій головній відмінності робиться різниця між парфумом і туалетною водою. Все в рівновазі. Сік додається до спирту (його присутність становить мінімум 70%). Відмінність у концентрації визначає, буде це парфум чи туалетна вода.

Чим більше кількість парфумованого концентрату або “соку”, тим довше парфум зберігається.

Але є ще один фактор, який слід враховувати, коли мова йде про тривалість дії аромату. Це Ваша шкіра, на яку Ви наносите або розпилюєте парфум. Між шкірою різних людей є відмінності (жирна або суха, рівень pH і т.д.), це важливо для тривалості звучання парфумованої води.

                Дозування

Розібратися в відмінностях між парфумованою водою та туалетною дуже просто. Одна з них більш концентрована за ароматом, ніж інша. Кожна молекула аромату розчиняється в сумі H2O, етанолу та розчинників. Пропорції цієї суми визначають інтенсивність запаху і, відповідно, назву, яка буде дана розчину. Коли Ви використовуєте на собі духи, вода та спирт випаровуються, залишаючи на шкірі лише ароматичні есенції.

Ось різні рівні концентрації:

  • Парфумована вода – це склад з найнижчим відсотком ароматичних речовин – від 3 до 5%. Запах часто свіжий і легкий, але дуже летючий.
  • Туалетна вода – це легка водяниста формула, що містить від 5 до 15% ароматичних інгредієнтів. Запах не занадто сильний і зникає через декілька годин.
  • Одеколони більш концентровані на ароматичних есенціях, їх вміст складає близько 15%. Цей склад, який також є найбільш поширеним, робить запах більш стійким.
  • Духи – це найбільш концентрований розчин, вміст якого часто коливається від 20 до 40%. Достатньо кількох крапель, щоб аромат відчувався протягом усього дня або навіть довше. Духи часто є найбільш дорогим варіантом, але вони також забезпечують кращу фіксацію запаху.

Точні склади відрізняються залежно від бренду, але можна з впевненістю говорити про парфумовану воду як про більш легку та свіжу, в той час як туалетна вода зазвичай є густішою та багатшою через вищу концентрацію.

                Реакція шкіри на ефірні масла

Чи існує алергія на духи? Так, це можливо. Ароматичні речовини можуть викликати головні болі, роздратування шкіри та утруднення дихання. Чим більше активних речовин міститься в продукті, тим більше ймовірність виникнення проблем.

Тому уникайте духів та туалетної води, якщо у Вас підвищена чутливість до есенцій. Вибирайте продукцію з більш спрощеною формулою.

Малий порадник: розпилюйте улюблений ароматичний засіб лише на верхні шари одягу, без попадання на тіло. Так Ви уникнете роздратування і зможете насолоджуватися приємним запахом!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *