Як залишатися у формі після 40

0

Ви нахиляєтеся, щоб задути 40 свічок на своєму дню народження. Раптом Ви відчуваєте гостре відчуття болі внизу спини – нагадування, що останнім часом Ваші коліна якось не вистачають. Думка про те, щоб потрапити в спортзал, здається втомлюючою. Але реальність? Щоб боротися з впливом віку після 40, Вам потрібно розумно займатися фізичними вправами.

  Ось кілька порад, як залишатися в формі, щоб старіти гідно

Фітнес після 40 може бути викликом, оскільки тіло змінюється і нагадує вам про Ваш вік. Тим не менш, важливіше, ніж коли-небудь, прийняти фітнес-режим, який підходить Вам, Вашому способу життя і дозволяє насолоджуватися добрим здоров’ям ще багато років.

      Вправляйтеся розумно

Оскільки Ваш метаболізм сповільнюється, а можливість зберігання жиру збільшується, інші виклики старіння можуть включати серцево-судинні захворювання, погані рівні холестерину, болі в м’язах і суглобах, зростаючий ризик раку та, для жінок, втрата кісток через менопаузу.

Хоча не існує чарівної пулі для всіх негараздів старіння, розумна програма фітнесу може перекинути шанси на вашу користь.

      Зменште навантаження на суглоби

З віком з’єднувальні тканини стають менш еластичними, що підвищує ризик травм суглобів.

Хоча тіло кожного різне, Вам буде розумно замінити вправи з великим навантаженням, такі як біг або аеробіка, менш навантаженими, такими як плавання, ходьба, велосипед, йога, пілатес або тренажер з еліпсоїдальною тренуванням.

      Дбайте про себе до і після тренувань

Правильні розминки і охолодження завжди важливі під час тренувань, але це особливо важливо після 40 років.

  • Розминка підвищить кровообіг до м’язів, підвищить гнучкість суглобів, допоможе розширити діапазон руху і підготує Вас ментально до роботи, яка перед Вами.
  • Виконуйте легкі аеробні вправи перед інтенсивними аеробними вправами.
  • Крім того, піднімайте легкі ваги перед спробою з важчими.
  • Розтягування слід залишити на після тренування, щоб зберегти гнучкість і розтягнути м’язи, які скорочуються через напруження фітнес-сесії.

      Віддайте собі час

Вам знадобиться більше часу між вправами з важкими вагами та іншими вправами для відновлення сили та дихання, особливо якщо ви не регулярно займалися фізичними вправами протягом років.

  • Правильні перерви між підходами або різними вправами дозволять Вам тривати довше і зменшать ризик травм.

       Прийміть різноплановий підхід

Не концентруйтеся лише на один вид вправ. Так, Вам потрібно дбати про здоров’я серця, але Ви також повинні враховувати інші ефекти старіння, включаючи скорочення м’язів і сухожилок, ослаблення кісток та проблеми з рівновагою.

  • Різнопланова програма фітнесу повинна включати аеробні вправи, тренування силових вправ, розтяжку та вправи для покращення рівноваги.
  • Порадьтеся з фахівцем з фітнесу, якщо у Вас є які-небудь сумніви. Вони можуть надати поради, які допоможуть Вам досягти Ваших фітнес-цілей і зменшать ризик травм.

       Отримайте правильні поради

Якщо Ви довго були сидячим, не просто йдіть в спортзал і не вирушайте вперед. Спочатку зверніться до лікаря для медичного кліренсу. Потім порадьтеся з фахівцем з фітнесу, таким як особистий тренер, щоб оцінити Ваш рівень фітнесу, встановити цілі і розробити план.

  • Переконайтеся, що фітнес-план є розумним, і потім приділяйте йому увагу.
  • Регулярні тренування, а не випадкова активність відчуття вини, – найкраще.

Якщо Ви зможете зробити фітнес важливою частиною свого життя зараз, то фітнес після 50 буде набагато простіше.

Примітка: завжди консультуйтеся з кваліфікованим провайдером медичних послуг перед початком будь-якої програми фізичних вправ, зміною Вашої дієти або вживанням будь-яких добавок. Загальна інформація в цій статті не є заміною професійної медичної консультації, діагностики, інструкцій чи лікування.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *