Аби почати вести активний спосіб життя, потрібна ретельна підготовка. Незалежно від того, чи збираєтеся Ви займатися лише бігом і легкою розминкою на майданчику чи підете на тренування в спортзал, знадобиться підібрати спортивний бюстгальтер.

Спортивний бюстгальтер: обираємо з турботою про красу та здоров’я

Аби почати вести активний спосіб життя, потрібна ретельна підготовка. Незалежно від того, чи збираєтеся Ви займатися лише бігом і легкою розминкою на майданчику чи підете на тренування в спортзал, знадобиться підібрати спортивний бюстгальтер. Виправдання на кшталт «у мене невеликі груди» або «мені й так нічого не заважатиме» в цьому випадку недоречні. Як великий, так і маленький бюст підтримують зв’язки, які створюють його форму. Під час фізичної активності вони зазнають підвищених навантажень, можуть сильніше розтягуватися, якщо груди не підтримуються спеціальним одягом. Якщо не знаєте, як вибрати спортивний бюстгальтер, це може призвести до того, що заняття спортом не покращать Вашу фігуру та здоров’я, а суттєво їх зіпсують.

Проблеми в тих, хто виступає за «натуральність», не забаряться. Вони проявлять себе виникненням больових відчуттів у грудях під час занять, а також зміною їхньої форми. Якщо підтримка така важлива, чому не можна використовувати звичайний ліфчик, який ми звикли носити щоденно?

  Чи можна замінити спортивний бюстгальтер звичайним?

Повсякденні ліфчики виконують трохи іншу функцію, ніж спортивні бра. Їхнім основним призначенням є не лише ефективна підтримка, а й створення гарної форми бюста. Ідеальний бюстгальтер у такому разі підніматиме або збиратиме груди, а іноді навіть робитиме їх пишнішими та спокусливими. Основні елементи повсякденних бра: кісточки, анатомічні прокладки, тонкі бретельки та мережива виявляться зовсім недоречними в спортзалі. Моделі для фізичної активності позбавлені цих деталей зовсім не через потребу відповідати спортивній дисципліні.

 • Під час занять спортом Вам доведеться рухатися набагато інтенсивніше, ніж у повсякденному житті, тому на перший план виходить можливість надійно зафіксувати груди, не дозволяючи їм вільно розгойдуватися чи випадати.
 • На тренуванні потрібно попітніти, при цьому у Вас почастішає пульс, а м’язи інтенсивно скорочуватимуться. Щоб почуватися комфортніше в таких нетипових умовах, краще заздалегідь одягнути спортивний бюстгальтер.
 • Він набагато еластичніший за повсякденний, тому не спровокує дискомфорту навіть під час серйозних навантажень. Відсутність великої кількості поролону забезпечить нормальну циркуляцію повітря та терморегуляцію. Широкі бретелі не врізаються в плечі під час заняття, а без застібки буде зручно виконувати вправи в положенні лежачи.

Всупереч ретельно продуманому крою, спортивні бюстгальтери можуть бути не менш оригінальними та привабливими, ніж повсякденні моделі. Вони часто прикрашаються яскравим та строкатим дизайном, різноманітними вставками та сітками. Нерідко бра, призначені для спорту, присутні в модних образах, стають частиною повсякденного стилю.

   Що потрібно знати про спортивні бюстгальтери?

Якщо в необхідності придбання спеціальних бра для занять сумнівів не залишилося, варто дізнатися, як вибрати спортивний бюстгальтер. Їх можна розділити на моделі, що підтягують і підтримують.

 • Перший варіант найкраще підходить для дівчат із маленьким бюстом розміру А.
 • Тим, хто носить В, можна купувати такі моделі тільки в тому випадку, якщо плануються заняття низької інтенсивності.
 • Утягувальні бра відрізняються використанням щільної еластичної тканини без чашок.
 • Якщо розмір грудей більший, до того ж плануються активні тренування, варто придивитися до моделей з чашкою.

За рівнем фіксації всі спортивні бра поділяються на кілька категорій:

light – призначені для невеликих фізичних навантажень: пілатесу, йоги чи гімнастики, занять велосипедним спортом.

medium – сподобаються спортсменкам, що займаються бігом та аеробікою;

high – підтримують груди під час інтенсивної фізичної активності: фітнесу, боксу, джампінгу, верхової їзди. Така різноманітність варіацій дозволяє обирати спортивні ліфчики з урахуванням Ваших особливостей та потреб.

   Важливі параметри вибору спортивної білизни

До одного з першочергових факторів підбору відповідної моделі відноситься тип матеріалів, що використовуються при пошитті. У цьому випадку синтетичні тканини виявляться кращим варіантом (у порівнянні з натуральними):

 • вони є еластичними, тому не втрачають форму в процесі занять і під впливом інтенсивних навантажень;
 • завдяки здатності швидко висихати подарують комфорт під час тренувань;
 • висока зносостійкість таких топів порадує тривалим терміном служби;
 • хороша вентиляція сучасних тканин перешкоджає перегріву на тренуванні.
 • Синтетичні бра не линяють і не сідають після прання. Нерідко вони просочуються спеціальними речовинами, що покращують експлуатаційні властивості виробів.

Альтернативу синтетиці складають бавовняні бра, до яких еластичні нитки додаються в невеликій кількості.

 • Такі вироби не підійдуть для високої активності, але можуть бути одягнені на заняття з йоги, де всі рухи виконуються поступально та плавно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *