Намагаєтесь уникнути захворювання цієї зими? Ці корисні звички та зміни у способі життя підсилять природні захисні сили Вашого організму та підвищать імунітет, допомагаючи Вам боротися з вірусами під час сезону застуди та грипу.

1.  Достатньо спати

Сон – це найкращий захист від вірусних захворювань. Вашому організму потрібно щонайменше сім-вісім годин якісного сну кожної ночі, щоб Ваші клітини відпочили, відновилися та відремонтувалися. Недосипання знижує природний захист організму та ослаблює Ваш імунітет, що робить Вас більш схильними до захворювання при контакті з мікробами.

2. Їжте здорову їжу

Їжа, багата на свіжі фрукти, овочі та поживні суперпродукти, може допомогти запобігти або скоротити тривалість простудних захворювань та інших сезонних недуг. Здорові жири, такі як лосось, авокадо , містять велику кількість Омега-3 жирних кислот, які борються з запаленням в організмі, тоді як квашені та заквасковані продукти містять живі активні мікроорганізми, які сприяють здоровому балансу бактерій у кишечнику. Натуральні продукти та напої, які підсилюють пробіотики, такі як квашена капуста, кимчі та кефір, можуть збільшити Ваш імунітет, сприяючи виробленню антитіл, які допомагають боротися з інфекціями.

3.  Приймайте холодні душі

Введення холодної води в свою ранкову рутину активує природні імунні реакції Вашого організму. Хоча теплий душ може бути більш привабливим, спробуйте чергувати теплу воду з холодною кожні 30-90 секунд. Різке змінювання температури шокує Ваш організм та стимулює вазоконстрикцію і розширення судин, допомагаючи підтримувати здорову імунну систему. Одне дослідження  навіть показало, що люди, які приймали холодні душі, на 29% менше ймовірності хворіти та відсутні на роботі.

4.  Пийте достатню кількість рідини

Дегідратація може зробити Вас більш схильними до повітряних інфекцій, тому важливо пити принаймні шість-вісім склянок води протягом дня, щоб Ваш організм був сильним та здоровим. Вживання великої кількості рідини допомагає детоксикувати організм, очищаючи його від мікробів та дозволяючи корисним поживним речовинам для боротьби з інфекціями легко пересуватися кров’ю. Якщо Вам не подобається пити холодну воду взимку, спробуйте трав’яний чай або чашку теплої води з лимоном.

5.  Зменшуйте стрес

Психологічний стрес може негативно позначитися на Вашому фізичному та психічному здоров’ї. Хронічний стрес виснажує рівень Вашої енергії, збільшує вироблення кортизолу та заважає Вашому організму належному регулюванню запальних відповідей, що робить Вас більш схильними до захворювання при контакті з мікробами. Спробуйте робити 10 хвилин глибоких йогівських вдихів щодня, щоб підтримувати здорову імунну систему. Повільні та контрольовані вправи дихання відправляють сигнали до парасимпатичної нервової системи організму, щоб знизити швидкість серцебиття та заспокоїти розум, допомагаючи зменшити стрес і запалення в організмі.

6.  Регулярно займайтеся фізичними вправами

Модерована щоденна фізична активність надає широкий спектр корисних властивостей для здоров’я та підвищить природний захист Вашого організму. Рухайтеся 30-45 хвилин щодня, щоб стимулювати кровообіг та вироблення білих кров’яних клітин – ці потужні антитіла є важливими знаряддями у боротьбі з інфекціями. Просто будьте обережні, щоб не переборщити або не тиснути на себе занадто сильно; інтенсивні вправи під час захворювання можуть сповільнити Ваше одужання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *