4 найпоширеніші помилки в догляді за обличчям взимку
Недостатнє зволоження шкіри, крем із максимальним SPF у горах на сонці, недостатній питний режим. Вам це знайомо?
Догляд за обличчям узимку має певні правила. І якщо їх не дотримуватися, шкіра залюбки починає свою «помсту». Як уникнути головних помилок у мороз і холод?
Ви думаєте, що робите все можливе для своєї шкіри. Щоранку Ви ретельно очищаєте її, а ввечері сумлінно знімаєте макіяж. Ви користуєтеся якісною косметикою. Ви не забуваєте про сироватки для шкіри, а також про денний і нічний крем. Цей список можна було б продовжувати далі. Проте Ви й самі відчуваєте, що Ваша шкіра наразі далеко не в ідеальному стані. Чому? Можливо, Ви несвідомо робите одну з цих помилок:
1. Забуваєте про зволоження
Хтось колись оприлюднив фейкову інформацію про те, що взимку не варто користуватися зволожувальними кремами. Начебто справа в тому, що вони містять частинки води, які взимку замерзають на шкірі, завдаючи їй шкоди. А от і ні! Часті переходи з тепла на холод, перегріті приміщення, сухе повітря не мають сприятливого впливу на шкіру. Через це взимку вона дуже часто буває надто сухою.
- Шукайте зволожувальні інгредієнти в кремах й обирайте засоби, що містять пробіотики.
- Зволожувальний крем створює на поверхні шкіри захисну плівку, яка запобігає втраті вологи. Тому взимку він особливо потрібен Вашій шкірі.
- У порівнянні з теплішими літніми місяцями Ви можете обрати засоби більш щільної текстури.
- Шукайте в складі зволожувальні інгредієнти, такі як гліцерин і гіалуронова кислота, але не забувайте також про кераміди, ліпіди, олії й пептиди.
- Зверніть увагу на продукти, що містять пробіотики, щоб зміцнити мікробіом шкіри.
2. Ви повністю зміните свій догляд
Хтось цілий рік доглядає за шкірою за допомогою одних і тих самих засобів, а хтось зі зміною сезону повністю змінює косметику, до якої їхня шкіра вже за певний час звикла. Однак жоден із цих радикальних кроків не можна вважати правильним. Для шкіри це стане справжнім шоком, через що вона, імовірно, відповість подразненням. Тому намагайтеся чуйно прислухатися до потреб своєї шкіри та м’яко реагувати на перші ознаки її дискомфорту.
- Якщо Ви звикли майже цілий рік користуватися досить легкими гелевими кремами для обличчя, не можна раптом переходити, наприклад, на 100% олію дерева ши. На шкірі може з’явитися акне, або значно погіршиться її поточний стан.
- Тому рекомендовано змінювати косметичні засоби з особливою обережністю. Неодноразово підтверджено, що достатньо додати кілька крапель олії для обличчя в улюблений крем, і шкіра матиме чудовий вигляд навіть взимку.
3. Ви не використовуєте жодний SPF-захист
Хмарне небо й мороз не дуже добре нагадують про захист від сонця. Ви повинні завжди пам’ятати про це самі. Сонячне випромінювання здається невинним взимку, проте все навпаки. Хоча взимку УФБ-промені дещо менш інтенсивні, у випадку з УФА-випромінюванням це зовсім не так. Воно може надійно проникати крізь хмари або навіть крізь скло.
- Ми рекомендуємо SPF 30 або 50. Фактора 30 цілком вистачає в місті, а от збираючись у гори, обов’язково скористайтеся SPF 50. УФА-випромінювання підвищує ризик раку шкіри. Крім того, воно також спричиняє передчасне старіння, що проявляється у втраті еластичності шкіри, утворенні зморшок і небажаній пігментації.
- Тому незалежно від того, світить сонце на небі чи ні, використовуйте продукти з SPF-захистом 365 днів на рік. Для цього ідеально підійдуть денні креми, які вже містять достатньо високий рівень SPF-захисту.
- Ми рекомендуємо SPF 30 або SPF 50. Нижчого рівня SPF 30 буде достатньо у місті. Але в горах обов’язково користуйтеся SPF 50 і ніколи не забувайте про повторне нанесення крему протягом дня.
4. Ви мало вживаєте рідини й механічно подразнюєте шкіру
Ми зазвичай п’ємо менше води взимку, але в холодні дні вода не менш важлива для нашого тіла — і, відповідно, для нашої шкіри. Тому спробуйте випивати в день не менше двох пляшок негазованої води зі шматочками лимона й корицею. Чудовий ефект дарують також чаї з зігрівальною дією, а також якісний гарячий бульйон.
- Крім достатнього питного режиму, подбайте також і про свій гардероб. «Кусючі» водолазки й товсті шарфи можуть подразнювати та послаблювати шкіру через тертя. Тому обирайте більш приємні матеріали, які з першого дотику будуть ніжнішими до Вашої шкіри.
А Ви щойно виявили якусь помилку у своєму зимовому догляді за шкірою? Якщо Ви щойно переконались, що робите все правильно, можемо Вас лише привітати!