8 порад щодо пошуку автентичної антикварної прикраси
1. Зверніться до гемолога
Якщо Ви серйозно зацікавлені у пошуку антикварних прикрас або дорогоцінних каменів, варто поспілкуватися з професійним ювеліром або гемологом з професійної торгової організації або компанії.
Вони можуть порадити Вам експертів у Вашому регіоні, які відновлюють та продають антикварні прикраси.
2. Відвідайте ярмарок або виставку
Відвідання ювелірного ярмарку або виставки антикварних прикрас – це чудовий спосіб побачити, що є на ринку.
Ви зможете поспілкуватися з експертами-колекціонерами та майстрами, які працюють з антикваріатом.
3. Приміть участь у аукціоні
Аукціони спадщини також – це хороші місця для пошуку антикварних прикрас.
Якщо Ви розбираєтеся в цій справі або маєте хороший путівник з антикваріатом, Ви можете виявити неочікуваний скарб чи два.
Антикварні аукціони також є цікавими місцями, оскільки в аукціонному каталозі буде представлена вся необхідна інформація про походження та вартість виробу. Якщо Ви новачок-колекціонер, Вам може бути корисно спочатку спостерігати за декількома аукціонами, перш ніж брати в них участь.
4. Зверніться до антикварного дилера
Для початківців, які шукають, де знайти антикварні прикраси, антикварні дилери, напевно, є найкращим місцем для початку пошуку.
- Дізнайтеся, що можете про репутацію різних дилерів; якщо вони мають добрі рекомендації, варто оглянути їх скарби.
- Не соромтеся запитати про професійну оцінку, якщо Ви розглядаєте виріб, який може мати велику вартість.
5. Розрізняйте вінтажні та антикварні прикраси
Перш ніж навіть розглядати покупку, важливо знати різницю між “антикварними” та “вінтажними” прикрасами. Це може не бути великим питанням, коли мова йде про зовнішній вигляд, але це впливає на страхування та вартість перепродажу.
- Ювелірна галузь вважає, що антикварний виріб має принаймні 50 років.
- Вартість прикраси залежить не тільки від її віку, але також від походження, рідкісності, стану, якості та печатки виробника.
- Вінтажні прикраси – це синонім “вживаного”; вони можуть бути старими, але не відповідати іншим умовам, які характеризують антикваріат.
- Репродукції – це спроби наслідувати вигляд антикваріату, тому будьте обережні, вони існують.
6. Переконайтеся, що виріб є автентичним
Перед тим як зануритися у пошук автентичних антикварних прикрас, оцініть свій бюджет.
- Справжні антикваріати можуть бути недосяжними для кожного бюджету; фактично, чим рідше об’єкт, тим вища його вартість.
- Якщо Вашою основною мотивацією є носіння чи пропозиція виробу, який представляє певний стиль, вінтажні прикраси або репродукції можуть підійти для Вас.
- Багато репродукцій виглядають як дуже старі, але вони набагато доступніші.
- Якщо Ви маєте намір шукати автентичність, найкраще завжди мати виріб оцінений професійним ювеліром чи оцінювачем прикрас перед покупкою.
7. Знайдіть того, хто може розшифрувати ознаки
- Експертні гемологи чи дилери антикварних прикрас можуть оцінити та датувати виріб, аналізуючи його техніки виготовлення, використані матеріали, підпис чи печатку виробника, а також відповідність виробу стилю певного регіону або періоду.
- Вони також можуть визначити, чи це недавно зроблена підробка, або справжня стара репродукція.
8. Уникайте покупок в Інтернеті
Це має свої ризики, але багато людей люблять переглядати та купувати антикварні прикраси безпосередньо на е-аукціонах або у роздрібних інтернет-магазинах.
- Якщо це можливо, оберіть місцевого покупця, з яким Ви можете особисто зустрітися, та попросіть кваліфікованого оцінювача перевірити прикрасу перед покупкою.
- Ви не хочете платити за антикваріат і отримати щось, що “лише народилося вчора”.
Якщо Ви плануєте інвестувати у дорогий виріб ювелірних прикрас, скористайтеся цими порадами, щоб бути впевненими, що отримуєте те, за що платите.